wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Bieg ku niepodległości

poniedziałek 07 listopad 2011 14:00

49. Bieg Uliczny Niepodległości już za nami. Najlepsi okazali się, w kategori mężczyzn - Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, w kategorii kobiet - Swietlana Kougan z Białorusi.

Prawie 650 uczestników stanęło na starcie 49. Biegów Ulicznych Niepodległościowych zorganizowanych w Ostrowie Wielkopolskim. Zanim jednak rozegrano bieg główny, o laur zwycięstwa zawalczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. W biegach młodzieżowych najlepsi okazali się:

3.Mateusz Świtała – Gimnazjum nr 1 Ostrów

W biegach głównych, obejmujących 10 kilometrowa trasę, posiadającą posiadającej od tego roku atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zwycięzca został reprezentant Grunwaldu Poznań – Michał Kaczmarek. Mistrz pokonał trasę w rekordowym tempie 30 minut i 6 sek. Wśród pań pierwsza na mecie znalazła Swietlana Kougan z Białorusi. Bieg udało się ukończyc 400 zawodnikom.